NK RUDAR Novosti U susjedskom derbiju umjesto Poleta poletio Rudar

U susjedskom derbiju umjesto Poleta poletio Rudar

U susjedskom derbiju umjesto Poleta poletio Rudar post thumbnail image

Prekrasan prvosvibanjski dan na  susjedski derbi 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin između Rudara i Poleta  na  stadion Šuderka izmamio je više od 700 ljudi.  Mnogi hrvatski prvoligaši ne mogu si priuštiti takav ambijent kakav je bio ovog utorka na Rudarovom igralištu.Ovaj prelijepi ambijent uljepšale su i mažoretkinje Grada Murskog Središće izvevši prije samog početka utakmice i na poluvremenu dio svog programa s kojim su nastupile na državnom prvenstvu osvojivši dvije brončane medalje. Zbog toga djevojke velike čestitke.Utakmica i prema očekivanju nije bila prelijepa što se tiče same nogometne igre, ali je zato bila puna tempa, borbena, s željom obiju ekipa da u ovakvom ambijentu daju sve od sebe.

Vidjelo se odmah od početka utakmice da Rudar, iako dosta oslabljen bez nekoliko ozlijeđenih igrača, unosi puno više želje za uspjehom u ovom derbiju. Igrači Poleta kao da su podcijenili ovakav Rudar, što im se u konačnici i osvetilo. Rudar dolazi u vodstvo od 1:0 u 16. minuti. Ubačaj iz kuta odlično je izveo Bruno Varga poslavši loptu na prvu stativu gdje se odlično snalazi najbolji strijelac Rudara Ivan Risonjić i ubacuje loptu u mrežu nemoćnog Jambresa. Pokušali su Poletovci preko Goričanca, ali je on neprecizan te od poravnanja nema ništa. U cijelom daljnjem prvom dijelu utakmice vidjeli smo većinom igru na sredini terena bez nekih izrazitih prigoda.Rezultatom 1:0 odlazi se na odmor. I u prvim minutama drugog dijela Rudar je aktivniji i rastrčaniji od vodeće ekipe na ljestvici i to mu u 48. minuti donosi povećanje rezultata 2:0. Opasan napad po desnoj strani izveli su Rudarovci, lopta se od nekog iz obrane Poleta odbija do slobodnog Risonjića negdje na desetak metara, koji oštrim udarcem šalje loptu pod gredu  još jednom nemoćnog vratara Jambresa.U daljnjem nastavku utakmice ponovo igra na sredini terena, bez nekih prevelikih izglednih prigoda. Polet je najbliži zgoditku bio pred sam kraj susreta, kada jedan upućen udarac s vrha šesnaest metara završava na stativi Rudara, ali bez promjene rezultata.Na  kraju moramo istaknuti da je Rudar u ovoj utakmici zasluženo pobijedio. Od gostiju kao lideru prvenstva očekivalo se više, ali igraš toliko koliko ti i suparnik dopusti. Polet je bez obzira na poraz sačuvao svoje mjesto na vrhu ljestvice jer je i Nedelišće doživjelo poraz u Pušćinama i to je jedino dobro što se Poletu u ovom kolu dogodilo.Rudar je s ovim bodovima i dalje ostao na osmom mjestu, no više od toga važniji je povratak samopouzdanja nakon nesretnog ispadanja iz kupa. Ekipa je pokazala da zna i može kada je potrebno, bez obzira na sve pehove koji ju prate u zadnje vrijeme.  Rudar sljedeću utakmicu igra  kod Zelengaja gdje će se opet morati  unijeti puno želje za pobjedom jer uz ozlijeđene igrače neće moći nastupiti i nova trojica igrača zbog akumuliranih žutih kartona (M. Zadravec, Šardi, F. Novak).Ono što je svakako najpozitivnije iz ovog susreta je i to da je utakmica odigrana u pravom fer i korektnom odnosu, da iako je bilo puno gledatelja, nije bilo ni najmanjeg ekscesa, sa zajedničkim druženjem igrača i gledatelja obiju ekipa uz  prvosvibanjski grah za koji je sponzor bio Grad Mursko Središće.  Kako se ovog blagdanskog dana grah kuhao čak na tri mjesta u gradu, po riječima mnogih koji su posjetili i druge destinacije ovaj u izvedbi Rudolfa Mesarića –  Rude odnio je  prvosvibanjsku pobjedu.

Četvrta nogometna liga  Čakovec – Varaždin , M. Središće, 01. 05. 2018.,  23. kolo

RUDAR – POLET 2:0 (1:0)

Suci: Damir Klarić, Davor Šupljika, Rudolf Čižmešija

Delegat: Josip Kušen

Strijelci: 1:0 16′ Risonjić, 2:0 48′ Risonjić

Gledatelja :700

RUDAR: Rajf, Levačić, Šardi, Vuri, A. Zadravec, Risonjić ( 90′ D. Zadravec), M. Zadravec, M. Šoltić (76′ Đuran), Goričanec, Radiković, Varga (72′ Tkalec) pričuve: Tkalec, Novak, Đuran, D. Zadravec trener: Damir Vugrinec

POLET: Jambres, Sakač, Hozjan, Goričanec (46′ Ferlin), Horvat, Medved ( 56′ M. Karlovčec), Cvetković, Mlinarić (68′ Vršić), Herceg, Čurin, Turk (55′ K. Karlovčec) pričuve: Horvat, M. Karlovčec, Filipović, Vršić, Ferlin, Tomšić, K. Karlovčec, trener: Zoran Šardi

(tekst i foto: Z. Rihtarec) Preuzeto sa www.muralist.hr

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Related Post