U prvenstvenom susretu Nedelišće i Rudar podijelili bodove – trener Rudara podnio neopozivu ostavku!

Drugi međusobni susret u roku od tri dana odigrale su ekipe Nedelišća i Rudara. Nakon pobjede Nedelišća u Kupu–u  od 3:1, drugi susret završio je podjelom bodova rezultatom 2:2.

Pred oko 250 gledatelja Rudar je bolje otvorio utakmicu te je  već u drugoj  minuti  došao u vodstvo, nakon što je Šoltić  odlično proigrao Skolibera koji  sam izbija pred domaćeg vratara Kocijana i postiže zgoditak za 0:1.   U 5. minuti Rudar ima prigodu za povećanje vodstva kada Skoliber oduzima loptu domaćem vrataru i šalje loptu prema Šoltiću paralelno s praznim golom, no ovaj je nažalost ne stiže.

I kako to obično biva, nakon što ne realiziraš svoje prigode  dolazi do kazne. Naime sudac Bubek u 16. minuti dosuđuje slobodan udarac za domaće  na nekih dvadesetak metara, malo iskosa, a Jurak vara vratara Končića te loptu šalje u mrežu za poravnanje rezultata na 1:1.

Rudar je u tom dijelu bolja ekipa te ponovo u 27. minuti dolazi do novog vodstva od 1:2. Slobodan udarac s lijeve strane, skraćeni korner, majstorski izvodi Skoliber koji pored živog zida šalje loptu u mrežu kraj prve stative. Vratar domaćih pokušao je zaustaviti udarac, ali je samo potvrdio zgoditak. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Kako ove polusezone stvarno Rudar prati loša sreća tako se i na ovoj utakmici ozlijedio Filip Novak te je već u 17. minuti  izašao iz igre, a zamijenio ga je Karlo Goričanec.

U drugi dio domaćini ulaze nešto agresivnije, ali bez nekih konkretnijih situacija opasnih po gol Rudara, dok je Rudar brzim kontrama pokušao osigurati sva tri boda.  Bila je to u tom periodu tvrda i borbena ne baš prelijepa utakmica za gledanje s dosta prekida.

Ipak u 75. minuti domaći imaju vrlo izglednu prigodu za poravnanje, ali lopta nakon udarca završava na gredi. No do poravnanja dolaze u 86. minuti kada obrana Rudara nije dobro očistila jedan ubačaj iz kuta, pa Capan s vrha šesnaest metara šalje loptu u mrežu za poravnanje rezultata na konačnih i najrealnijih 2:2.

U 21. nadolazećom kolu Rudar je na svom terenu domaćin Slogi iz Čakovca.

Na kraju recimo još i to da je ovo bila posljednja utakmica  gdje je na klupi Rudar sjedio trener Željko Domjanić  pošto je već prije najavio neopozivu ostavku. Do daljnjega će ga na klupi zamijeniti Smiljan Liklin.

Četvrta nogometna  liga Čakovec – Varaždin, Nedelišće,  SRC Trate, 06. 04. 2019., 20. kolo 

Suci: Dario Bubek, Davor Šupljika, Rudolf Čižmešija

Delegat: Dejan Peček

Strijelci: 0:1 2′ Skoliber,  1:1 16′ Jurak, 1:2 27′ Skoliber, 2:2 86′ Capan

Gledatelja: 250

NEDELIŠĆE: Kocijan, Vincius (56′ Marciuš), Kolak, Jurak, Rodrigo, Vizinger, Martinović, Capan, Vibovec, Šemper, Vrček (73′ Novak) pričuve: Novak, Jagec, Marciuš, Slunjski, trener: Željko Vukšić

RUDAR: Končić, Šardi, Skoliber, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, G. Radiković, Novak (17′ Goričanec), M. Zadravec, Toplek, Petak (84′ Vuri) pričuve: Vuri, Goričanec, M. Radiković, trener:  Željko Domjanić

(tekst i foto: zr)

Preuzeto sa www.muralist.hr