NK RUDAR Novosti Rudaru bod u srazu s vrlo dobrom ekipom Bednje iz Beletinca

Rudaru bod u srazu s vrlo dobrom ekipom Bednje iz Beletinca

Rudaru bod u srazu s vrlo dobrom ekipom Bednje iz Beletinca post thumbnail image

U sklopu manifestacije Dana Grada Mursko Središće odigrana je u subotu 12. 05. 2018. godine i prvenstvena nogometna utakmica 4. NL Čakovec – Varaždin između NK Rudara iz M. Središća i gostiju NK Bednja iz Beletinca. Utakmicu su kako i priliči tako  svečanom trenutku otvorile brončane s prvenstva Hrvatske, mažoretkinje Grada Mursko Središće pod trenerskom palicom Lare Podgorelec- Šimić. Kao i uvijek do sada oduševile su mnogobrojne posjetioce svojim nastupom i zato bile nagrađene gromoglasnim pljeskom.Što se same utakmice tiče moramo reći da smo prisustvovali jednoj taktičkoj borbenoj utakmici bez previše prigoda za postizanje zgoditaka. Rudar je i u ovu utakmicu ušao bez nekoliko ozlijeđenih i službeno odsutnih igrača iz prve postave, no odmah moramo reći da su oni koji su ih zamijenili opravdali sva očekivanja. Rudaru se suprotstavila vrlo dobra ekipa Bednje iz Beletinca i slobodno možemo reći da iako nije pobijedila u ovoj utakmici na nas je ostavila najbolji utisak što se tiče kandidata za osvajanje prvog mjesta u prvenstvu. Radi se o jednoj dobro posloženoj i taktički i fizički ekipi, koja u svakom trenutku zna što želi. Rudar se ovakvoj Bednji, hendikepiran kako smo već rekli neigranjem nekolicine igrača, postavio s borbenom igrom, punom htijenja te je i konačni  rezultat nagrada za takav pristup.Što se samih prigoda tiče gosti su najbolju imali u prvom dijelu  kada odličan udarac s nekih dvadesetak metara završava na vrhu grede vratara Rajfa, dok je Rudar svoju imao u drugom dijelu, ali je udarac Risonjića blokirao netko iz gostujuće obrane. Ostali dio utakmice uglavnom se odvijao na sredini igrališta dok su u svemu tome najopasniji bili prekidi, koji nisu urodili plodom.Kada smo već kod toga dijela utakmice recimo da se sudac Tomičić baš nije proslavio današnjim dijeljenjem pravde, s obzirom na to da je imao velikih problema oko procjene prekršaja, pa je tako više žutih kartona podijelio zbog prigovora nego samih prekršaja štiteći svoj autoritet, te su obje ekipe bile dosta razočarane njegovim vođenjem ove utakmice. No i suci kao i igrači imaju pravo na svoj bolji i lošiji dan, tako da su na kraju izostale neke prevelike kritike prema njegovom načinu vođenja utakmice. Recimo da je prvi dio utakmice odigran po vrućini i sparini, dok se u drugom dijelu spustio veliki pljusak  koji je igrače pratio tijekom cijelog drugog dijela.Na kraju realna podjela bodova s kojom  su na kraju ipak bili zadovoljniji Rudarovci, s obzirom na sve nedaće koje su se u zadnje vrijeme na njih obrušile. Rudar u srijedu 16. 05. 2018. godine u 17,00 sati na Šuderki igra zaostali susret s ekipom Mladosti Kometa iz Preloga koja je u ovom kolu izgubila na domaćem terenu od Nedelišća. U toj utakmici trener Vugrinec neće moći računati na Ivana Risonjića koji ima tri žuta kartona, ali mu se u ekipu vraća Filip Novak pa će to ipak nešto olakšati situaciju, a nadamo se da će na raspolaganju biti i Denis Levačić.

Četvrta nogometna liga Čakovec – Varaždin, 12. 03. 2018. M. Središće, 25. kolo

Suci: Goran Tomičić, Dražen Rohtek, Željko Novak

Delegat: Nedjeljko Kapeš

Gledatelja: 300

RUDAR: Rajf, Šardi, Tkalec (70′ Novak), Vuri, A. Zadravec (87′ Đuran), Risonjić, M. Zadravec, M. Šoltić, Goričanec, Radiković, Varga pričuve: D. Levačić, N. Šoltić, Đuran, D. Zadravec, trener: Damir Vugrinec

BEDNJA: Medved, Puškadija, Šinjor i(78′ Lučić), Daševci, Holi, Žugec, Lučić, Sabolić (23′ Dvorski), Kulji, Marić, KIopotan pričuve: Bosilj, Dvorski, Lučić, trener: Saša Paska

(tekst i foto Zlatko Rihtarec)

Preuzeto sa www.muralist.hr

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Related Post