Rudar potonuo u finišu utakmice u Dunjkovcu Pretetincu

Rudar se bez bodova vraća s gostovanja kod Međimurca iz Dunjkovca Pretetinca. A sve je odlično krenulo po Rudar. Rudar je došao u vodstvo od 0:1 već u 4. minuti, kada pogrešku domaćeg vratara Bulića i gužve u kaznenom prostoru koristi Matija Zadravec i postiže zgoditak. I prije toga Rudar je imao stopostotnu prigodu no udarac G. Radikovića obranio je domaći vratar. Činilo se da Rudar kontrolira utakmicu usprkos čvrstoj i agresivnoj igri domaćina. No u 40. minuti dolazi do krivog dodavanja na sredini igrališta od strane Rudara, te domaći brzom kontrom ulaze u kazneni prostor Rudara, a nakon nekoliko blokiranih udaraca domaći igrač Copić ipak šalje loptu u mrežu vratara Rajfa i poravnava rezultat na 1:1. Još se  ekipa Rudara nije do kraja konsolidirala od poravnanja domaćina, a oni nakon još jedne pogreške u obrani Rudara u 43. minuti preko svog kapetana Treske dolaze u vodstvo od 2:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor. 

U drugom dijelu  Rudar ima inicijativu i pokušava poravnati rezultat no od toga sve do 78. minute nije bilo ništa. Ipak tada nakon slobodnog udarca i odličnog ubacivanja Skolibera, Šoltić posprema loptu u mrežu i poravnava rezultat na 2:2.

Pomislili su navijači Rudara da sada slijede konačno Rudarove završne minute, ali su se prevarili. Slijedi nakon kornera za domaće, još jedna pogreška u obrani Rudara u 86′ minuti kada na drugoj stativi posve sam ostaje domaći igrač koju loptu vraća u sredinu gdje je još jednom u mrežu Rudara posprema  Treska.

I kada se već danas ne baš sigurni sudac Srnec spremao odsvirati kraj ovog susreta, Strahonja u 90′ pravim eurogolom postavlja krajnji rezultat od 4:2.

Što na kraju reći, nego da su domaćini zasluženo pobijedili jer su iskoristili svoje prigode, a Rudarovcima ostaje da negdje drugdje potraže bodove. Prva prava prigoda je već ove subote kada im u goste dolazi ekipa Nedelišća. No sigurno da ovakvom igrom i efikasnošću to će biti jako teško. Zato treba smanjiti ovakve pogreške na minimum, jer ovakve ekipe kao što je Međimurec, Rudar bi trebao pobjeđivati, ako želi biti plasiran pr vrhu prvenstvene ljestvice.

  1. nogometna liga Čakovec – Varaždin, Dunjkovec Pretetinec, 09.09. 2018., 4. kolo

MEĐIMUREC – RUDAR  4:2  (2:1)

Suci: Dario Srnec, Dražen Sukanec, Ivica Felker

Delegat: Josip Kušen

Strijelci: 0:1 4′ M. Zadravec, 1:1 40′ Copić, 2:1 43′ Treska, 2:2 78′ Šoltić, 3:2  86′  Treska, 4:2 90′ Strahonja

Gledatelja: 300

MEĐIMUREC: Bulić, Vabec, Novko, Hrustek, Zadravec (46′ Mizuguchi), Copić (87′ Strahonja), Golik, Treska, Škeljo, Šoštarić, Štrukelj (59′ Šobak) pričuve: Novak, Mizuguchi, Šobak, Strahonja, Kopjar, Gazibara, Sato, Treska, trener : Dejan Car

RUDAR: Rajf, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, G. Radiković (46′ F. Novak), M. Zadravec, Toplek (84′ Levačić), Petak (51′ Vurušić), Goričanec, Vinko, Skoliber pričuve: T. Novak, Levačić, D. Zadravec, Vuri Vurušić, F. Novak, M. Radiković, trener: Željko Domjanić

(tekst i foto Zlatko Rihtarec)

Preuzeto sa www.muralist.hr

Start a Conversation

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)