Rudar nije uspio izboriti polufinale Kup-a, sudac opet u glavnoj ulozi

Svoj put u Kupu-u Međimurskog nogometnog saveza  Rudar je završio u četvrtfinalu gdje je u Nedelišću na igralištu Trate poražen od istoimenog  kluba  s 3:1. Komentar ove utakmice moramo popratiti u dvije faze. Prva ona nogometna, sportska. Bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je Rudar ipak u konačnici imao više prigoda i većinu igre u svojim nogama no zbog prevelike nervoze (koju je svakako  svojima kontradiktornim odlukama izazvao glavni sudac Klarić, koje već po običaju delegat utakmice Novak nije vidio) nije uspio realizirati.  Sve je započelo već u 5. minuti utakmice kada nakon prekršaja na Filipu Novaku ne svira očiti kazneni udarac kojeg su na stadionu vidjeli svi od domaćih navijača pa i igrača, osim njega. Već u tim trenucima pokazao je kamo će na ovoj utakmici voditi njegovo dijeljenje „pravde“. Spomenimo tu još jednu lijepu izglednu prigodu Marka Šoltića, no njegov udarac s pet metara odlazi preko gola.

Ipak  u 32.  minuti nakon lijepe akcije Petaka i Novaka, ovaj potonji odlično se  oslobađa svojih čuvara u kaznenom prostoru te  prizemnim udarcem  šalje loptu u mrežu i dovodi Rudar u vodstvo od 0:1. Samo četiri minute potrajalo je vodstvo  Rudara sve do 36. minute kada domaćin nakon prve imalo ozbiljnije situacije  preko Rodriga poravnava  na 1:1. Sve započinje kada je na rubu kaznenog  prostora dosuđen prekršaj  M. Zadravca, pa je nakon ubačaja iz tog skraćenog kornera lopta dosta nespretno izbijena te dolaze do domaćeg  igrača koji lijepim udarcem šalje u malu mrežicu vrata Rajfa za poravnanje 1:1. Nedugo zatim nakon još jednog nespretnog izbijanja lopte slijedi još jedan lijep udarac s vrha šesnaest metara i  Vincius dovodi domaće  u vodstvo od  2:1. Poslije toga u igrače Rudara uvlači se još  veća nervoza, što obilato koristi katastrofalan sudac Klarić te i za jedan krivi pogled dijeli Rudarovcima kartone kao na tekućoj vrpci.

Drugi dio utakmice  prošao je sve do  73. minute u izjednačenoj  igri, no tada opet počinje show suca Klarića, koji prvo dodjeljuje žuti karton za jednog igrača Rudara, na što reagira (moramo istaći neprimjereno, ali izazvan ponašanjem suca Klarića) kapetan Rudar Mario Rajf koji ga nakon verbalnog duela udara po ruci te mu baca kartone iz ruku. Normalno slijedi crveni karton (opravdan, valjda jedina ispravna odluka suca na utakmici) te Rudar ostaje s 10 igrača.  Na gol staje mladi vratar Karlo Končić koji sa svojih nekoliko obrana (pravovremena istrčavanja) pokazuje koliko ozbiljno Rudar na njega u budućnosti može  računati.

I tada je valjda u igračima Rudara proradio inat te u zadnjih desetak minuta stvaraju tri takoreći mrtve šanse (Novak, Šoltić, Šprajc)  no nažalost one ostaju nerealizirane. I tad se opet dogodila jedna zanimljiva situacija kada opet najbolji igrač Rudara krade loptu neopreznim domaćinima i biva udaren po nozi od strane domaćeg vratara, ali ne pada što je nakon utakmice popraćeno riječima glavnog suca: E, da je tada pao svirao bih  kazneni udarac. Tragikomična izjava, pa gdje bi ti i čovječe svirao kad nisi  prije ono što se vidjelo iz aviona.

Na kraju  domaći debelo u sudačkoj nadoknadi postižu zgoditak preko Marciuša za 3:1 i odlaze u polufinale, koliko zasluženo ili ne, nećemo lamentirati, ali da je sve moglo biti i obrnuto, moglo je.

Rudar u subotu igra kod istog protivnika u prvenstvu 4. HNL, a koliko je u stanju pružiti vidjet ćemo.

Kup Međimurskog nogometnog saveza, Nedelišće, ¼ finale, 03.04. 2019. godine

NEDELIŠĆE – RUDAR  3:1 (2:1)

Suci: Damir Klarić, Tomislav Čurila, Davor Šupljika

Delegat: Slavko Novak

Strijelci: 0:1 32′ Novak, 1:1 36′ Rodrigo,  2:1 42′ Vincius, 3:1 90+3  Marciuš

Gledatelja: 300

NEDELIŠĆE: Kocijan, Pintarić, Jagec (71′ Marciuš), Vincius (68′ Kolak), Mesarić, Jurak, Rodrigo, Vizinger (90+4 Vrček), Martinoić, Capan, Šemper pričuve: Jovan, Marciuš, Kolak, Slunjski, Vrček, trener: Željko Vukšić

RUDAR: Rajf, Šardi, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, Radiković, Novak, M. Zadravec (75′ Končić), Toplek, Petak (59′ Goričanec), Skoliber pričuve: Končić, Vuri, Goričanec, trener: Željko Domjanić

(tekst i foto: Z. Rihtarec)

Preuzeto sa www.muralist.hr