NK RUDAR Novosti POBJEDA NAD JESENSKIM PRVAKOM – NAVIJAČI RUDARA STREPILI DO KRAJA

POBJEDA NAD JESENSKIM PRVAKOM – NAVIJAČI RUDARA STREPILI DO KRAJA

POBJEDA NAD JESENSKIM PRVAKOM – NAVIJAČI RUDARA STREPILI DO KRAJA post thumbnail image

Nakon tri sušna kola Rudar je na gostovanju kod jesenskog prvaka pokazao svoju stvarnu snagu te donio sva tri boda iz Jalžabeta. Očito da je šok terapija oko smjene trenera donijela pozitivan korak. Igrači koje je u ovom susretu vodio sportski direktor Smiljan Liklin  pokazali su veliku borbenost i želju za osvajanjem bodova kako na proljeće u borbu za naslov ne bi ušli sa  prevelikim zaostatkom.
Po dosta teškom vremenu za igru i zbog dosta jakog vjetra igrači Rudara bolje su se snašli i zasluženo donose sva tri boda iz Jalžabeta.

Domaćini su imali prividnu inicijativu na sredini terena , ali je Rudar bio opasniji u kontrama. I jedna i druga ekipa u tom dijelu imale su nekoliko poluprilika no sve su one ostale neiskorištene. U 44. minuti Rudar dolazi u vodstvo  od 0 : 1 preko Daria Šoltića nakon brze kontre i lijepog proigravanjaLevačića.  Odmah nakon toga lijepu šansu propušta M. Šoltić čiji udarac sa oko desetak metara odlazi visoko preko gola. Tako je zgoditak D.Šoltića bio jedini koji smo vidjeli u prvom dijelu.

Ekipa Jalžabeta poznata je po tome što je mnogo  bodova osvojila tako što je stizala rezultat u drugom dijelu . Pobojali smo se da se to može dogoditi i ekipi Rudara jer je domaćin žestoko napao na početku drugog dijela. No Rudarovci su ih brzo primirili i mirnom igrom te brzim kontrama pokušavali očuvati zasluženo vodstvo. Domaćin nije stvarao neke velike prigode izuzev 75. minutekada odličan udarac Horvatića prekrasnom paradom M. Rajf izbija u korner. I u tom periodu Rudar stvara još jednu lijepu prigodu za konačno rješenje utakmice. ali na vrlo dobru loptu D. Šoltića na drugu stativu ne stiže M. Šoltić. Tako utakmica  završava sa konačnih 0 :1 i zasluženom pobjedom Rudara. Ovom pobjedom Rudar je zadržao konačno 3. mjesto na ljestvici sa 31 bodom četiri manje od jesenskog prvaka Jalžabeta što je svakako dostižno u proljetnom dijelu prvenstva.

JALŽABET – RUDAR   0 : 1 (0:1)

JAŽABET: Špicer , Vitez ( od 61.Horvatić) , Modrić , Jerebić ,Friščić ( od 65. Car) , Medved , Hruško , Dušak , Roko Horvatić ,Žugec , Magić (od 46. Hanc) pričuve: Deduš ,Sačić ,Robert Horvatić , Car ,Tenčić ,Šamarija , Hanc trener: Zlatko Kanešić 

RUDAR : Rajf , Levaćić , Šardi , Vuri , Vurušić ( od 90.Podgorelec) , Horvat  , D.Šoltić , Novak , Čalopa (od 70. H.Knežević), N.Šoltić , M.Šoltić pričuve  Končić ,V.Knežević ,H.Knežević ,Balaž Podgorelec ,Berdin trener: Smiljan Liklin

Strijelac: 0:1  44.min. Dario Šoltić

Suci: Bojan Juras (Vučetinec) , Mihalić Saša (Dragoslavec ) Erik Žerdin (Oporovec)

Delegat : Vladimir Vugrinec ( Selak)

Gledatelja: 250

(tekst i foto Z. Rihtarec)
Preuzeto sa www.muralist.hr

tablica

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Related Post