Na Šuderki u odličnoj utakmici nedostajali samo golovi – Rudar i Podravina i dalje bez poraza

Susret 4.kola 4. nogometne lige skupine Čakovec – Varaždin između dosad neporaženih ekipa Rudara i Podravine završio je podjelom bodova i bez zgoditaka, iako ih je moglo biti. Bez obzira na to što ih nije bilo svi oni koji su došli na današnji derbi sigurno nisu požalili. Prisustvovali su utakmici koja je po kvaliteti sigurno odskakala od ranga u kojem se ekipe  natječu. Jedino što je još nedostajalo da pojača taj dobar dojam bili su zgodici.

Gosti iz Ludbrega bolje su otvorili utakmicu i imali veći posjed lopte, ali bez neke opasnije prilike po gol domaćina. Prvu pravu prigodu ima Boris Vurušić u 6. minuti međutim gosti blokiraju njegov udarac unutar 16 metara. Još jednom u 10. minuti prijeti domaćin preko Danijela Levačića. U 18. minuti domaćina od zgoditka prvo spašava odlični Rajf , a zatim u nastavku akcije i stativa.U 23. minuti još jednom šutira Vurušić, ali pored vratiju. Najizgledniju prigodu u prvom dijelu promašuje Danijel Levačić kada sam izbija pred vratar gostiju Banfića, ali puca pravo u njega. Bez zgoditaka završava prvi dio ove zanimljive,žive i lijepe utakmice.U prvom dijelu drugog dijela utakmice vodila se uglavnom ravnopravna igra, no tada Rudar na kojem se ipak osjetio umor od non-stop igranja povećava ritam i stvara sve više prigoda nažalost bez realizacije. U 55. minuti nakon odlično izvedenog kornera Karla Goričanca ,Vedran Knežević šalje loptu samo nekoliko centimetara iznad grede nakon udarca glavom.U 65. minuti  Goričanec ne uspijeva iz slobodnog udarca  kao ni Dan. Levačić u 72. minuti nakon udarca glavom. Dvije najveće prigode Rudar propušta u samom finišu utakmice. Prvo Marko Šoltić nakon odličnog prodora i varanja samog vratara pada u odlučnom trenutku i prigoda odlazi u nepovrat . Zanimljiva situacija jer prema riječima Marka gostujući vratar ga je u tom trenutku povukao za nogu , no sudac na to nije reagirao.U 86. minuti Rudar je imao meč loptu kada Filip Novak odlično prolazi  po desnoj strani i izbija pred gostujućeg vratara međutim njegovo dodavanje prema suigraču Vurušiću bilo je neprecizno i od vodstva nije bilo ništa. Gosti tada izvode brzu kontru i samo odlična reakcija Rajfa ih sprečava da ipak dođu oni do bodova u M. Središću.Do kraja se odigralo još dvije minute sudačke nadoknade no bez nekog efekta. I što reći na kraju. Dobra i kvalitetna utakmica  gdje je Rudar bio bliže pobjedi zbog većeg broja prigoda , te se u tom pogledu ne bi složili sa delegatom Zoranom Hajdinjakom koji je u zapisniku naveo da je podjela bodova najpravednija. Rudar je ovu utakmicu odigrao bez tri standardna prvotimca te pokazao da ima i širinu i kvalitetu na klupi. Lijepo je poslije utakmice bilo čuti navijače Rudare koji su bili jako zadovoljni bez obzira što nisu osvojena tri boda.  Vele, Rudar ima igru, a već dugo Rudar nije igrao tako organizirano, borbeno i kvalitetno. Svakako se u svemu tome vidi vrijednost igrača Rudara kao i rad te  kvaliteta i trenersko znanje i iskustvo trenera Antona Srše. Slijedeći vikend Rudar odlazi na gostovanje kod ekipe Međimurca iz Dunjkovca Pretetinca. U ekipu se vraćaju M. Zadravec i Šardi tako da će trener Srša imati još širi izbor igrača. Varaju se svi koji misle da će utakmica u Dunjkovcu biti laka s obzirom na pobjedu u kupu. Biti će to teška i neizvjesna utakmica, a sigurno da će igrači Rudar i tamo priužiti dobru igru.

RUDAR – PODRAVINA  0:0

4.nogometna liga skupina Čakovec-Varaždin  M.Središće,Šuderka    4.koloii

Suci: Nikola Jelić,Ivica Svetec,Željko Šambar       delegat:Zoran Hajdinjak

Gledatelja:150

RUDAR:

Rajf, Den. Levačić, N. Šoltić, Vuri,Vurušić, A.Zadravec, Knežević ,F. Novak,

Goričanec, Radikovi (74.M.Šoltić), Dan.Levačić (90.D.Novak)

pričuve: Stojko, Tkalec,M.Šoltić,D.Novak

trener: Anton Srša

PODRAVINA: Banfić, Vađunec, Fajt, Sakač (89.Namjesnik), Međimorec (90.Premec)

Šestak (73. Belaj), Topalovi, Mesec, Salajec (81.Matijašec), Sinković, I. Međimorec,

pričuve:Gašparić,Milošević,Belaj,Namjenik,Matijašec,Premec

Trener: Velimir Špikić

(Z. Rihtarec, foto Tin Tomanić)

Preuzeto sa www.muralist.hr

Start a Conversation

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)