U prijateljskoj prvenstvenoj utakmici Rudar i Novi Marof podijelili bodove

U 27. kolu 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin u Murskom Središću ekipe Rudara i Novog Marofa podijelile su bodove,  rezultatom 1:1.Utakmica starih sportskih prijatelja i suparnika protekla je i u takvom uglavnom prijateljskom tonu. Tako je i započela izmjenom prigodnih poklona od strane predstavnika klubova. Igralo se najvećim dijelom utakmice na sredini terena, s Rudarovom malo većom inicijativom, ali bez nekog većeg rezultata. Dapače gosti su prvi došli u vodstvo, kada  se u 14. minuti, igrač s brojem 14 Sabolić odlučuje na udarac s nekih dvadesetak metara, a lopta na iznenađenje mnogih završava u donjem lijevom uglu vratara Rajfa i tako ostvaruju  prednost od 0:1. Dobio se dojam da je u ovoj situaciji vratar Rajf mogao i bolje intervenirati.Rudar nastavlja s tom jalovom inicijativom no bez rezultata. Ipak u 38. minuti nakon izvedenog slobodnog udarca od strane Varge, lopta se ponovo odbija do njega te on upućuje još jedan udarac prema gostujućim vratima gdje lopta pogađa u ruku nekog od gostujućih igrača i vrlo dobri sudac Goran Babićodmah pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Ivan Risonjić. Rezultatom 1:1završava prvi dio utakmice, a ujedno je to bio i konačni rezultat ovog dvoboja.U daljnjem tijeku utakmice osim nekoliko dalekometnih udaraca Rudarovaca, te manjih gužvi nakon udaraca s ugla, većih prigoda nije bilo.

Ovaj rezultat svakako je i najpravedniji ishod utakmice. Prijateljsko druženje nastavilo se i nakon susreta uz gastronomsku ponudu Rudarovog kuhara Rudija Mesarića – Rude, te njegovih pomoćnika Tomislava Trstenjak-Thompsona i Miljenka Zobića Mikija.

Rudar u sljedećem 28. kolu putuje kod ekipe Nedeljanca, na još jednu za njega tako reći nevažnu utakmicu, jer očito da svi jedva čekaju kraj ove sezone.

Četvrta nogometna liga Čakovec Varaždin, M. Središće, Šuderka,  26. 05. 2018. godine, 27. kolo

RUDAR –  NOVI MAROF  1:1 (1:1)

Suci: Goran Babić, Ivica Rojc, Darko Vitez

Delegat: Dragutin Hozjak

Strijelci: 0:1 14′ Sabolić, 1:1 38′ Risonjić (KU)

Gledatelja: 150

RUDAR: Rajf, Levačić, Šardi, N. Šoltić (70′ Goričanec), Vuri, A. Zadravec, Risonjić, M. Zadravec, M. Šoltić, Radiković, Varga (80′  D. Novak) pričuve: Đuran, D. Zadravec, Goričanec, D. Novak, trener: Damir Vugrinec

NOVI MAROF:  Galina, Turković, Zrno, Beloša (58′ Beštek), Sakač (76′ I. Harmicar), Šafarić, Sabolić, Štriga, Halilović, Mešnjak (64′ T. Harmicar), Spajić pričuve: I. Harmicar, T. Harmicar, Prepeljanić, Beštek, trener:Goran Vitković

(tekst i foto Z. Rihtarec)

Preuzeto sa www.muralist.hr

Start a Conversation

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)