Rudar u vaterpolo uvjetima, bez bodova u Beletincu

Rudar se sa gostovanja iz Beletinca vraća bez bodova. U utakmici koja je odigrana po vrlo lošim vremenskim uvjetima,  domaćin se puno bolje snašao. Teren koji je bio natopljen vodom, sa puno pravih vodenih bazena jednostavno nije dozvoljavao neku kombinatornu igru kojoj su težili igrači Rudara. Lopta se zaustavljala  u vodi, pa je jedino moguće bilo igrati visokim loptama.  Bili su to uvjeti koji su domaćinu puno više odgovarali i na koje su se oni bolje prilagodili, te na kraju zasluženo osvojili tri boda. Sam početak utakmice nije to nagovještavao. Naime još dok je igralište koliko, toliko dozvoljavalo Rudar je bio bolje ekipa i stvorio dvije lijepe prigode koje nažalost nije iskoristio. Prvo u 7.minuti Knežević lijepo puca glavom no lopta odlazi iznad grede. U 22.  minuti Radiković odlično puca, no loptu vršcima prstiju domaći vratar uspijeva  skrenuti u gredu tako da od vodstva Rudara nije bilo ništa. I kako to obično biva u nogometu potvrdilo se pravilo, kada ti ne iskoristiš svoje prigode biti ćeš kažnjen. Nakon jedne izgubljene lopte Rudara na sredini terena, i dobrog ubačaja domaćina sa lijeve strane u 34.minuti utakmice Filip Holi  odličnim udarcem glavom dovodi domaćina u vodstvo od 1:0. Ovdje moramo reći da mu  je u tome pomogla i vrlo mlaka intervencija Rudarove obrane. Domaćini imaju prigodu povećati vodstvo već u 37. minuti. Naime Šardi u kaznenom prostoru ruši domaćeg napadača i sudac Juras opravdano pokazuje na kazneni udarac. Na sreću Rudara domaćin ga ne iskorištava te rezultat ostaje nepromijenjen. U tim trenucima nestalo je Rudarove dobre igre  iz prvih dvadesetak minuta, te domaćini svojom agresijom i borbenošću postaju bolja i opasnija ekipa na terenu. Za takav svoj način igre nagrađeni su u 45.minuti kada nakon još jedne pogreške na sredini terena, domaćini dolaze do lopte te iznuđuju udarac iz kuta. Domaći igrač Filip Holi još jednom se odlično snalazi u kaznenom prostoru Rudara, te pored anemične obrane Rudara odličnim udarcem vanjskim dijelom kopačke šalje loptu u mrežu  nemoćnog Rajfa. Bilo je to 2:0 i kraj prvo dijela utakmice. Drugi dio utakmice  odigran je po još težim uvjetima, naime kiša je pojačala te je igralište bilo još više pod vodom kao da se igra vaterpolo, a ne nogomet. Rudar je u igru krenuo sa više želje i to je donijelo željeni rezultat u 58.minuti kada Karlo Goričanec lijepim lob udarcem smanjuje rezultat na 2:1. Činilo se tada da će Rudar ipak uspjeti doći do povoljnog rezultata, no njihove želje ubrzo su zaustavili domaćini svojim trećim zgoditkom. Naime nakon još jedne od mnogih dugih napucanih lopti domaćina domaći igrač prima loptu neometan ni od koga i sam kreće prema vratima Rajfa. U pokušaju da ga zaustavi vratar Rajf čini prekršaj u kaznenom prostoru, a sudac Juras drugi put pokazuje na kazneni udarac za domaćina. Ovaj puta siguran izvođač kaznenog udarca bio je Marko Lučić i bilo je to domaće vodstvo od 3:1. Igrala se 67.minuta. Puno primjedbi  kod ovog zgoditka, koji je u konačnici  riješio utakmicu, imali su od strane Rudara na 1.pomoćnog suca Željka Novaka koji nije signalizirao očito zaleđe prije samog kaznenog udarca. U više navrata je Novak donosio krive prosudbe što se tiče signaliziranja  zaleđa, pa smo stekli dojam da se radi o sucu koji bi morao još jednom na edukaciju o tome što je i kada je zaleđe. Mislimo da bi ipak netko tko sudi u rangu 4. hrvatske lige morao o tome puno više znati.

Do kraja ove utakmice bilo je još nekih pokušaja od strane Rudara za promjenom rezultata, no do toga nije došlo.

Na kraju recimo da domaćinu zasluženo idu bodovi samo zbog više iskazanog htijenja i agresije na samom terenu, dok se Rudar mora okrenuti slijedećim utakmicama i tamo tražiti nove bodove. U slijedećem 11.kolu Rudar je domaćin ekipi Sloge iz Čakovca.

BEDNJA- RUDAR   3:1(2:0)

4.nogometna liga skupina Čakovec Varaždin, Beletinec 22.10.2017. god. 10.kolo

Suci: Bojan Juras, Željko Novak, Robert Kolarić                    delegat: Slavko Kuščer

Strijelci: 1:0 34′ Holi  2:0 45′ Holi 2:1  58′ Goričanec   3:1 67′ Lučić (KU)

Gledatelja: 100

BEDNJA:  Rabuzin, Bosilj, Hrebak, Holi, Šinjori, Žugec, Sabolić(89′ Brlek), Lučić(83′ Kefelja), Puškadija

Pričuve: Bosilj, Brlek, Kefelja,Dvorski

Trener:  Saša Paska

RUDAR: Rajf, Šardi(47′ M.Zadravec),  N.Šoltić(55′ Vurušić), Vuri, A.Zadravec

Knežević, M.Šoltić, Risonjić, Goričanec, Radiković, Dan.Levačić

Pričuve: Stojko, Tkalec,  Vurušić,  M. Zadravec,  Čalopa,  D.Novak

Trener: Anton Srša

(tekst i foto Z.R.)

Preuzeto sa www.muralist.hr

Start a Conversation

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)