I dalje neporaženi – jedan Međimurec i jedan Rudar

Sa osvojenim bodom vraća se Rudar sa gostovanja u Dunjkovcu iako nije bio daleko i od sva tri. U utakmici koja se odigrala po dosta dobrom terenu s obzirom na vremenske uvjete gledali smo ravnopravnu igru. U prvom dijelu utakmice domaćin se pokušao nametnuti i možda imao malo veći posjed lopte , ali Rudar je odigrao  još jednu vrlo dobru utakmicu i imao više prigoda od domaćina. Sigurno  je djelovala kompletna zadnja linija Rudara, te je tako omogućavala ostatku ekipe kreaciju vrlo opasnih kontranapada. Prvu veću prigodu imao je Rudar u 26.minuti kada Nikola Šoltić nakon odlično izvedenog kornera Goričanca udarcem glavom pogađa stativu. Domaćini jalovi što se tiče opasnijih udaraca prema golu  Rajfa. 32.minuti utakmice Rudar dolazi do prednosti od 0:1. Nakon odlične akcije po desnoj strani do lopte dolazi Filipa Novaka, koji vara svog čuvara i šalje lotu u mrežu . Sasvim zasluženo vodstvo ekipe Rudara. Do kraja prvog dijela više nije bilo većih prigoda iako su i jedna i druga ekipa pokušavale doći do zgoditka. Rezultatom 0:1 odlazi se na odmor.Već na samom početku drugog dijela Rudar skoro dolazi do povećanja vodstva kada domaći igrač zamalo postiže autogol poslavši loptu glavom samo nekoliko centimetara od svojih vratiju. U 55. minuti bilježimo odličan pokušaj Vurušića s vrha 16 metara, ali lopta završava u bloku. I tada u 67. minuti  domaćin dolazi do poravnanja kada nakon ubačaja iz slobodnog udarca i možda jedine slabije intervencije obrane Rudara u cijeloj utakmici lopta je glavom proslijeđena do Darijana Treske koji iz blizine šalje loptu mrežu za poravnanje rezultata na 1:1. Mnogi Rudaru tvrde da se radilo o teškom zaleđu čak dva-tri igrača, no prvi pomoćni sudac  nije reagirao.Do kraja utakmice imao je Rudar još prigoda no nije ih uspio realizirati. Prvo se  u povoljnoj situaciji našao Knežević, pa je zatim M. Šoltić iz slobodnog udarca pogodio stativu da bi u samom finišu utakmice F. Novaku nakon odličnog prodora domaći vratar Bulić  nogom, refleksno obranio  niski prizemni udarac. Rezultatom  1:1 završila je utakmica, a Rudar je nakon 5 kola i dalje neporažena ekipa te se sa 11 bodovanalazi na 5.mjestu.Dinamo Domašinec se nalazi na 4.mjestu sa istim brojem bodova, ali ima za jedan gol  bolju razliku zgoditaka . Iduće subote u goste kod Rudar dolazi ekipa Plitvice iz Gojanca i to je prigoda za nastavak ovog lijepo niza iako i kod utakmica s protivnicima iz donjeg dijela ljestvice treba biti jako, jako oprezan.

MEĐIMUREC – RUDAR  1:1 (0:1)

  1. nogometna liga skupina Čakovec-Varaždin Dunjkovec-Pretetinec 5.kolo

 Suci: Damir Klarić, Bruno Brljak,Vjeran Tuksar                    delegat: Nikola Petek

Strijelci:  0:1  32′ F.Novak   1:1  67′  D.Treska

Gledatelja: 200

MEĐIMUREC:

Bulić, Yokoyama, Kai Tomoki, Maričević, Hrustek (83.Kopjar), Kregar

(62. Ignjić), Treska, Jurović (62.Deglin), Šimić, Šoštarić (46.Pofuk), Piškor

pričuve: Marciuš, Vabec, I. Deglin, Ignjić, Zadravec, Kopjar, Pofuk

trener: Želimir Orehovec

RUDAR:

Rajf, N. Šoltić (75.M. Šoltić), Vuri, Vuruši (90.Šardi), A.Zadravec, Knežević, F.Novak,

Den. Levačić, M. Zadravec, Goričanec, Radiković

pričuve: Stojko, Šardi, Tkalec, Šoltić, D. Novak, Dan. Levačić,

trener: Anton Srša

(tekst i foto Z. Rihtarec)

Preuzeto sa www.muralist.hr

Start a Conversation

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)